Dil Seçin
trende

Başarılı Felaket Kurtarmak için: Veeam Availability Orchestrator v2

22.05.2019
26 görüntülenme
Başarılı Felaket Kurtarmak için: Veeam Availability Orchestrator v2

Günümüz modern kuruluşları kesintisiz iş operasyonlarını desteklemek üzere 7.24.365 BT hizmeti talep ediyor. Ancak altyapı ve uygulamalar daha karmaşık hale geldikçe ve riskler arttıkça, arıza ve kesinti süreleriyle karşılaşma olasılığı artıyor.

Veeam® Availability Orchestrator günümüzün iş sürekliliği/felaket kurtarma (BC/FK) ihtiyaçları için özel olarak geliştirilen güvenilir, ölçeklenebilir ve kullanımı kolay orkestrasyon ve otomasyon motoru sunuyor. Verimsiz, uzun zaman alan, hatalara açık manuel test ve kurtarma süreçlerini ortadan kaldıran Veeam Availability Orchestrator, daha esnek BT operasyonları için replika ve yedeklerden yararlanan planlı, uygulanmış ve kendini kanıtlamış bir FK stratejisi sağlıyor.

Veeam, felaket kurtarmayı görev açısından kritik uygulamalar ve büyük kuruluşlarla sınırlandıran replikasyon tabanlı yük devretmenin ötesinde iş akışlarının kurtarılması ve test edilmesi için gelişmiş orkestrasyon ve otomasyon özellikleri sunarak felaket kurtarmayı daha fazla kişinin erişimine açıyor. YENİ Veeam Availability Orchestrator v2 replikalar ve yedekler için eksiksiz orkestrasyon ve otomasyon desteği sunarak hem gerçek FK uygulamalarının kuruluşun tamamındaki uygulama ve verilere genişletilmesini sağlıyor hem de maliyetleri düşürüyor.

Güvenilir kurtarma:

 • İster tek ister onlarca, hatta yüzlerce uygulamanın yük devretmesi, yeniden çalışması, geri yüklemeleri ve geçişi için güvenilir, kusursuz bir şekilde sıralanmış düzenleme sayesinde, Kesintisiz Çalışırlığı ve esnekliği önemli ölçüde artırın.
 • Kullanıma hemen hazır ve özel komut dosyası yazma, adımlar ve parametreler sayesinde; Microsoft Exchange, SQL, SharePoint, IIS ve çok daha fazlası da dahil olmak üzere iş için kritik tüm sanal makine (SM) ve uygulamaların işlevselliğini doğrulayın.
 • Düzenleme planlaması, testleri ve kaynakları için yetkilendirilmiş rol tabanlı erişim sayesinde, iş birimlerini, uygulama sahiplerini ve operasyon ekiplerini güçlendirin.
 • Nerede olursanız olun, internet bağlantısı olan her yerde erişebileceğiniz kolay anlaşılır, web tabanlı bir konsolla planlarınızı ister masaüstü ister dizüstü bilgisayarınızdan isterseniz de tabletinizden uygulayın.

Otomatik test:

 • İşinizi yöneten üretim sistemleri üzerinde hiçbir etki yaratmayan titiz test seçenekleri sayesinde, istediğiniz zaman düzenleme planlarınızın sürdürülebilirliğini gösterin.
 • Üretimden yeni çıkan veriler için güvenli ve izole bir ortamda güvenilir uygulama geliştirme ve test aracılığıyla, çalıştığı kanıtlanmış güncellemeler, yamalar ve yeni yazılımlar piyasaya sürün.
 • Hem belirli bir plana göre hem de isteğe bağlı kullanım seçenekleriyle, otomasyonun gücü sayesinde sıklıkla yapılan testlerin finansal ve kurumsal etkisini en aza indirin.
 • Yalnızca birkaç dakika içinde tamamlanan plan hazırlık kontrolleri sayesinde, düzenleme planlarının ortamın mevcut yapılandırmasıyla eşleştiğini ve çalışmaya hazır olduğunu doğrulayın.

Dinamik belgeler:

 • Zamanında ve başarılı kurtarma için gereken anahtar paydaşları ve doğru işlemleri belgeleyen bir felaket kurtarma planıyla, felaket anında ne yapmanız gerektiğinden emin olun.
 • Geçmiş ve mevcut planların, testlerin ve kurtarmaların durum ve uyumluluklarını anında yöneticilere, denetçilere ve SOX, GDPR ve HIPPA gibi düzenleyici organlara gösterin.
 • Tüm düzenleme planları için kimin neyi değiştirdiğini de gösteren yerleşik değişiklik izleme sayesinde en son plan düzenlemelerinin ve ortamsal değişikliklerin denetlendiğinden emin olun.
 • Belgelenmiş kurtarma zamanı hedefleri (RTO) ve kurtarma noktası hedefleri (RPO) sonuçları ile SLA gereksinimlerini karşıladığınızı kanıtlayın. Her testten, yük devretmeden ve kurtarmadan sonra otomatik olarak oluşturulan aksiyon alınabilir, kullanımı kolay raporlar ve analizler sayesinde de hataları proaktif bir şekilde düzeltin.

Şimdi, Sıra Sizde
Sizde Veeam Availability Orchestrator v2'nin bu mükemmel özelliklerinden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.